Select Page

Tänavune ökofestival Ökomäss inspireerib looma terviklikku ning tervislikku kodu

21.-22. septembril toimuva kaheksanda ökofestivali Ökomäss teema on „Ehitus ja ehedus“, mis äratab nädalavahetuseks ellu Kalamajas aastaid tühjana seisnud maneež-kirikuhoone, kuhu tuuakse festivali ajaks seminarid säästvast renoveerimisest ja muinsuskaitsest, tasuta töötoad ning omanäoline kultuuriprogramm. Festivali avab rahvusvaheline seminar, mis keskendub keskkonnasõbralikule ehitusele ja kultuuripärandi hoidmisele.

Seminarid, koolitused, õpitoad

Reede 21.09 11:00 – 18:00
Laupäev 22.09 10:00 – 18:00

Kultuuriprogramm

Reede 21.09 12:00 – 20:30
Laupäev 22.09 12:00 – 22:00

 „Ökomäss on laiemalt keskkonnateadlikku ehitust ja elulaadi tutvustav perefestival, kus igaühel on võimalik käed külge panna ja omandada oskusi-teadmisi, kuidas keskkonnasõbralikult ning loovalt restaureerida, ehitada ja keskkonda kujundada,“ sõnas Ökomässu peakorraldaja Tarmo A. Elvisto. „Elamiste ja hoonete kaasajastamist saab teha ka nii, et me jätame keskkonnale võimalikult väikse jalajälje, arendades samaaegselt loovust ja ühtlasi kandes ka meie kultuuripärandit homsesse päeva.“

Käesoleval aastal avab festivali rahvusvaheline seminar „Ehitus ja ehedus“, kus käsitletakse aktuaalset ja põnevat nii ökoehituse kui kultuuripärandi vallas: Kultuuripärandist ning ajaloost rääkides on vaatluse all esemed, mille arheoloogid tõid päevavalgele hiljutistelt väljakaevamistelt seni teadaolevast Eesti suurimast keskaegsest arheoloogiliste leidude asukohast Kalamajas.

Neil aga, keda huvitab, kuidas inimesed läbi aegade on oma toaseinu kaunistanud, soovitab Elvisto kuulata Paide kogukonna ja spetsialistide ühise projekti tulemusi ajalooliste tapeedimustrite talletamisel.

„Ökoehituse vallas saame teada, millised on lubikanepi head omadused ja kuidas seda kasutada. Samuti tuleb juttu siseõhku puhastava aktiivsöe kasutamisest ehitamisel. Tutvume ehitusvaldkonna värskemate uuringutega ökomaterjalide tulepüsivusest, soojustuskrohvi kasutamisest ning energiasäästuarengute, efektiivsete tulekolletega jms. Messil on võimalik end viia kurssi ka ökokrohvide ja -värvide valmistamise ja kasutamisega,“ lisas Elvisto.

Ökomässu peakorraldaja rõhutas, et tänastele üldkasutatavatele naftast sünteesitud ning tulevikus probleeme põhjustavatele ehituslahendustele on võimalik leida keskkonnasõbralikke alternatiive. „Tulge kindlasti Ökomässule tutvuma teistsuguste ehitusvõimalustega, kuulama killukest ajalugu ning saama inspiratsiooni, kuidas kujundada tervislik ning terviklik kodu.“

Ökomässu kultuuriprogrammis on Silver Sepa, Jürgen Rooste ja Roomet Jakapi eksklusiivne Ökomässu tarvis esitatav kontsert, Imre Annuse koostatud ja kommenteeritud filmiprogramm, poni- ja kaarikusõidud, ühised töö- ja õpitoad jpm.

Tutvu lähemalt Ökomässu programmiga

Messi väljapanekud

Messi väljapanekud

Messi raames tutvustame ökoloogiliselt kasulikke ning efektiivseid renoveerimistehnikaid ja materjale.

Ökomäss on 2011. aastal alguse saanud ökoehituse ja elustiili festival. Ökomässu korraldab Säästva Renoveerimise Infokeskus (SRIK) toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tallinna Energiaagentuur, YIT Ehitus, Majatohter OÜ ja kõik osalejad. Ökomässul saavad külastajad tasuta osa võtta restaureerimise, ökoehituse ja nendega haakuvatel teemadel peetavatest seminaridest, koolitustest ja õpitubadest.

 Lisainformatsioon:

Tarmo Andre Elvisto, MTÜ Säästva Renoveerimise Infokeskus  juhataja, Ökomässu peakorraldaja

Telefon: +372 5100 374, e-post: ecomess@renoveeri.net

Üldinfot leiad ka facebooki ürituselt:

https://www.facebook.com/events/408584773010402/