Select Page

Osa Ecomess 2018 päevategevuste kavast, laupäeval 22.09.2018

Maneežikirik, Küti 4

10.00 -11.20 Avastame SaviTriin Pruul, MTÜ Eestimaaehitus

Ebatraditsiooniline ja eksperimentaalne rännak savimaailma- kuidas saada materjaliga kontakti ja millised värvid, helid ning lõhnad seal avanevad. 10 erinevat savi jutustavad vähemalt kümmet erinevat lugu- mõni 500 miljoni aasta tagust, mõni seika Sinu lapsepõlvest. Igaühel meist on oma seos ja oma lugu saviga. Osalemiseks on vaja vaid avatust ning hetke peatumiseks ja tunnetamiseks.

 

11.30 – 12.50  Saviehituse õpituba, Carazase test – Malvo Tominga, Wanawiisi ehitus oü

Savi kui pinnas on materjal mis on kombineeritud kolmest eri olekust,; vedelast, (vesi), tahkest ( saviosakesed ja täiteained), ja gaasilisest ( õhk ja aur).  Nende kolme oleku suhtelised osakaalud segus määravad materjali olemuslikud omadused. Carazase testi abil on võimalik osalejatele näidata, mitu erinevat ehitusmaterjali või ehituse liiki me saama sama pinnasega saavutada kui muudame ainult vee kogust või mehhaanilist paigaldamise viisi. Carazase testi abil on lihtsam mõista  erinevaid saviehituse viise ja kergem valida saviga ehitamisel materjali koostist.

 

13.00 – 14.20 Savikrohvi õpituba, aluskrohv ja peenviimistlus- Knut Klais, Loodusehitus oü

Vana ja hea savikrohv kaasaegse siseviimistluslahendusena. Aluspinnad, tööetapid, tööriistad ja viimistluspinnad.

 

14.30 – 16.00 Savistucco demoesitlus ja Dorotango õpituba – Martin Hütt, Saviukumaja oü

Dorodango on Jaapani kunstivorm, kus savipinnasest vormitakse võimalikult täiuslik kuul. Kuuli pind poleeritakse läikivaks. Kogu protsess võtab aega tunde ja Jaapanis on see levinud tehnika koolides ja lasteaedades. Eestis alustame täiskasvanutega ja õpitoas on lühendatud versioon.

 

15.00 – 15.30 Savipizzaahju valmistamise õpituba – Jaanus Viese, Juured

Savist kuppel-pitsaahju voolimine.

Ehitame lihtsa ühekihilise pitsaahju, mis sobib iseehitajale. Ahju kupli voolimine toimub jooksvalt Ökomässu ajal. Spetsiifilisemad töötoad toimuvad 21.09 kl 16-16.30 ja 22.09. kl 15-15.30. Töötoas tutvustame Ökomässul tehtud ahju. Ahju ehitust tutvustavad Jaanus Viese ja Joosep Martin. www.juured.eewww.saviehitus.ee

 

Messi väljapanekud

Messi väljapanekud

Messi raames tutvustame ökoloogiliselt kasulikke ning efektiivseid renoveerimistehnikaid ja materjale.