Select Page

ÖKOMÄSS 2017 MESSIL OSALEJAD

 

Tartu Säästva Renoveerimise Infokeskus e. Tartu SRIK

Säästva renoveerimise infokeskuse Tartu ühenduse restaureerimiskeskus Tartu aparaaditehases Kastani tn. 42 on avatud restaureerimistöökoda, kus külastajal on võimalik ise restaureerida oma kaasavõetud eset, saada restaureerimisalast nõustamist ja osaleda koolitustel ja töötubades ning tellida restaureerimistöid.
Keskuse loomist toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital. 

Avatud restaureerimistöökojas on külastajal võimalus väikese tasu eest kasutada töökoda ja tööriistu, et töökoja meistri juhendamisel ise korda teha oma kaasavõetud ese.
Restaureerimiskeskuses korraldatakse erinevaid restaureerimise ja säästva renoveerimise teemalisi koolitusi ja töötube, kust saab teadmisi ja oskusi, et ise mõne eseme, hoonedetaili või terve maja asjatundlik korrastamine ette võtta.
Keskuse meister võtab vastu restaureerimistööde tellimustöid, näiteks uste ja akende restaureerimiseks.

KODULEHT

Eestimaaehitus MTÜ

TRADITSIOONILISE JA ÖKOLOOGILISE EHITUSE KOMPETENTSIKESKUS

– tegeleb Eesti unikaalse saviehituspärandi uurimise, kaitse ja taaselustamisega
– pakub laiapõhjalist koolitusteenust
– propageerib traditsioonilisi ja modernseid lahendusi energiatõhusa ehituse ning looduslike ehitusmaterjalide valdkonnas
– nõustab ja ühendab sellega tegelevaid ettevõtteid, organisatsioone ja eraisikuid
– initsieerib teadusasutuste ja ettevõtete vahelist koostööd
– kuulub rahvusvahelistesse võrgustikesse ning initsieerib rahvusvahelist koostööd
– algatab ja juhib siseriiklike ning rahvusvahelisi projekte
– rajab Mooste Mõisa Tall-Tõllakuuri tootearendus-, koolitus- ja kompetentsikeskust

KODULEHT

Saviukumaja OÜ

Saviukumaja on tegelenud üle 10 aasta looduslike ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga ning pakub suurimat savi- ja lubjatoodete valikut Eestis.
Meie toodang on valmistatud päikeseenergiaga ja testitud vastavalt Saksa DIN 18947:2013-08 standardile. Meie valikust leiad erinevaks otstarbeks savi- ja lubikrohve, savi- ja lubivärve, looduslikke värvimuldasid ja spetsiaalsed krohvimistööriistu. Samuti pakume erinevaid pillirootooteid, dekoratiivseid pajuvitsamatte ja džuutkangast.

KODULEHT

Roomaja OÜ

Ettevõte asutati novembris 2004 eesmärgiga arendada ja teadvustada looduslike materjalide kasulikkust inimestele ning selle tähtsust ümbritsevale keskkonnale.
Roomaja OÜ tegeleb peamiselt pillirooplaadi ja pilliroomultši tootmise ning müügiga ja pilliroomati ning pajuvitsamati müügiga.

KODULEHT

Heaenergiahoone OÜ

Projekteerib, müüb ja ehitab koostöös partneritega looduslikest materjalidest energiatõhusaid hooneid ning esindab Ecococon kaubamärki Eestis. Ecococon seinasüsteem on Saksamaa Passiivmaja Instituudi poolt sertifitseeritud Passiivmaja komponent.

KODULEHT

Wanawiis Ehitus OÜ

Wanawiisi ehitus on valinud enda filosoofiaks vanade ehitusmeetodite väärtustamise ning traditsiooniliste viimistlusmaterjalide esteetilise kombineerimise tänapäevaste lahendustega.

FACEBOOK

A-Viimistluse OÜ

Naturaalsetest materjalidest elukeskkond on looduse tervistav jõud Sinu kodus! A-Viimistluse OÜ on 2006 aasta alguses alustanud väikeettevõte, mille põhitegevusalaks on siseviimistlustööd. Meie klientideks on eraisikud, korteriühistud kui ka väikefirmad. Töid teostame põhiliselt Tartus ja selle lähiümbruses, vajadusel ka kaugemal.

KODULEHT

Krohwin OÜ

Krohwin OÜ suunitluseks on ühendada omavahel kaasaegne siseviimistlus ning vanade heade ehitustraditsioonide ja materjalide jätkusuutlik kasutus. Lõpptulemusena soovitakse luua kodusid ja interjööre, mis on igapäevasele tegevusele vastupidavad ning samal ajal ka silmale meeldiv vaadata.

KODULEHT

Tuli ja suits OÜ

Tuli ja suits OÜ projekteerib ja ehitab kõrge kasuteguriga keskkonnasäästlikke ahjusid, pliite ja kaminaid. Lisaks müüb tarvikuid ning pakub korstnapühkimise teenust.

KODULEHT

Equilibre

MTÜ Equilibre on asutatud 2007. aastal mõttega luua Kesk-Eestisse koht, kus arendada sisemist tasakaalu ning enese- ja keskkonnateadlikkust läbi vahetu suhtlemise looduse ja loomadega. Koordi külas, Järvamaal asuv Hobukooli park on üks mitmetahuline, erinevaid tegevusi ja avastusrõõmu pakkuv koht. Sinna on rajatud mitmeid savi-põhu hooneid, ringi liiguvad kirjud hobused ja aiamaal ning metsaradadel toimetavad lisaks väikeloomadele ka vabatahtlikud abilised.
Peamised tegevusalad:
– ratsutamisteraapia psühhosotsiaalne suund;
– ökoloogilise elukeskkonnarajamine ja loodusehitus,
– erinevad koolitus- ja heategevusprojektid.

14:30 – 15:30 Põhumaja ehituse töötuba ( messialal )
“Põhumaja ehitus. Sven Aluste, loodusehitaja”

KODULEHT

 

OÜ EtnoArt

Asutatud aastal 1997. Põhiliselt tegeleme sepatöödega. Vähesel määral ka taaskasutatud puidust väikemööblit ja tarbeesemeid.
Mõned huvitavamatest töödest : Narva Raekoda ( uste-akende sepised) , Kochi Aidad ( Valgustid ja enamus sepatööst sees ja väljas), Beer Garden ( valgustid ja muu sepatöö restorani sisustuses)
Oma töid tehes püüame järgida ajastule omaseid töövõtteid ja stiili.

KODULEHT

Oldschool OÜ

Valmistame käsitööna unikaalseid vanas stiilis ning moodsaid kahhelahjusid ja kaminaid. Iga ahi on kunstiteos, mille ornamendid, suuruse ja kuju valid välja sina soodsa hinna eest!

FACEBOOK
KODULEHT

Puidupoisid OÜ

Akende ja uste restaureerimine ja koopiate valmistamine.
Erinevad puidutööd. Mööbli korrastamine.

*Töötoad vastavalt inimeste soovile kohapeal

KODULEHT

Lammas Linnas villastuudio

-Vokkide korrastamine ja töökordaseadmine
-Villa-, naha- ja luutöötlemise kursused ja õpitoad
-Kedervarre ja vokiga ketramise koolitused

Keskkonnaamet ja Lahemaa rahvuspark

„Orgaaniline Lahemaa -10 aastat kultuuripärandi koolitusi rahvuspargis“

Kultuur ja tema erinevad avaldumisvormid on orgaaniline tervik. Inimese ja looduse koosmõjul kujunenud keskkonna dünaamiline areng on Lahemaa rahvuspargi keskseks ideeks. Antud programm annab ülevaate, kuidas viimase 10 aasta jooksul on koostöös kohaliku kogukonnaga Lahemaal hoitud ja edendatud ehituspärandit, traditsioonilist looduskasutust, nendega seotud oskusi ja teadmisi.
Lahemaa pärandikoolitused on toimunud loodus- ja kultuuripärandikaitse, kohaliku kogukonna ning ekspertide ühistegemiste kaudu. Programm on varustatud rohke pildimaterjaliga, seda kommenteerivad Ave Paulus, Tarmo Elvisto ja teised.

KODULEHT

Majatohter OÜ

Majatohter pakub laias valikus traditsioonilisi naturaalseid ehitusmaterjale ja viimistlusvahendeid ning kvaliteetseid tööriistu. Meilt saab osta nii valmiskaupa kui ka eraldi koostisosi, et ise värve ja krohve kokku segada

KODULEHT

WERROWOOL OÜ

Werrowooli tselluvillaga on sooja tuppa saanud juba üle 2 tuhande hoone Eestis ja lähiriikides. Werrowool OÜ on tselluvilla tootja, müüja ning paigalduse korraldaja. Keskkonnasõbralik tselluvill sobib eriti hästi taastatavate ja uute puithoonete soojustamiseks. See kõige soojem puistevill sobib nii põrandate, laepealsete kui kald- ja seinapindade soojustamiseks.

KODULEHT

Peep Tobreluts’u poolt kureeritud vee säästmise ühisnäitus

Sponsor: Biolan

Kaaseksponendid Hals Interios (Separett tooted) ja Soome käimlaühing Huussi ry

Ühispinnal näitame, et sajandeid vanale ja iganenud vesitualetile on moodsaid alternatiive.
Puhas joogivesi jääb raiskamata ja toitained saavad tagasi looduse ringkäiku.

Mõlemal päeval on kohal ökoloogiliste tehnoloogiate vaatleja Peep Tobreluts.

Kodu Kuubis OÜ

Meie eesmärk on kasutada väga väärtuslikke looduslikke materjale. Keskendume põhuplaadi propageerimisele ja sellest KODUDE ehitamisele.

Ökoloogilistest materjalidest  ehitamine ei ole kulukam  kuid kindlasti on lõpptulemus palju enam meie tervist ja raha säästev kui senised traditsioonilised ehitusmaterjalidest majad.

Sertifikaat – Usaldusväärne ettevõte

KODULEHT

 

Maaarhitektuuri keskus

KODULEHT

Loodusehitus OÜ

KODULEHT

Vanamaterjal

KODULEHT

SA Eesti Vabaõhumuuseum Konserveerimis- ja digiteerimiskeskus Kanut

KODULEHT: